- 2018.12.09. Műhelytréning sorozat Negyedik műhely
Az EFOP-5.2.2-17-2017-00150 Transznacionális együttműködések, Ifjúsági attitűdkutatás és jó gyakorlat gyűjtés az egykori Partium területén című pályázat negyedik műhelymunkáját a vásárosnaményi – Hunor Hotel és Étteremben konferenciatermeiben rendezte meg a Kárpát-medencei Magyarokért Egyesület 2018. december 9-én.
A rendezvény célja a közös munka kereteinek összegzése volt, a módszerek: plenáris előadás, nemformális gyakorlat és nagycsoportos beszélgetés.
A 4 napos sorozat utolsó napján a megosztott jó gyakorlatok alkalmazásával foglalkoztunk, amelynek szerves része annak a körül járása, hogy az ifjúsági munka során mennyire alkalmazható hatékonyan a projektmódszer. A PCM alkalmazására, egy nem formális gyakorlattal hangolódtunk, ahol a résztvevőknek egy összetett feladatot kellett megvalósítania. A kiscsoportban végzett munka feldolgozása szintén kiscsoportban zajlott, amelynek tapasztalatait plenáris formában osztották meg egymással a résztvevők.
Ezt követően a projekt fogalmának tisztázása, az idő, a forrás, és a tartalom fontosságát bemutató előadás következett, ahol a résztvevők megismerték a fenti fogalmakat és ezek nyomon követési módjait egy projektfolyamat során. A résztvevő kérdéseik feltevésével tisztázhatták nyitott kérdéseiket.
A projektmódszer megismerése után a jó gyakorlat bank alkalmazásával egy-egy gyakorlat bevezetésével foglalkoztak a résztvevők. Feltárásra kerültek a bevezetéshez szükséges feltételek, kapacitások és az ehhez szükséges várható idő is, a bevezetés eredményességének követésére pedig különböző módszereket dolgoztak ki a csoportokban dolgozók. A gyakorlat szintetizálása során megállapítást nyert, hogy az ifjúságszakmai szolgáltatások területén végzett munka projektalapon való megvalósítása a leghatékonyabb eszközök egyike.