2015 május 29.-én a Mátészalkai Szentpétery Zsigmond Kulturális Központ színháztermében került megrendezésre a Reformátusok Szatmárért Közhasznú Egyesület jótékonysági estje. A rendezvény célja az adománygyűjtés volt a Kárpátaljai magyarok megsegítésére. A díszvendég Zán Fábián Sándor a Kárpátaljai Református Egyházkerület püspöke volt, aki teltház mellett tartotta meg szívszorító beszédét a Kárpátaljai magyarok helyzetéről. Köszöntőt mondott Szalay Kont a Szatrmári Református Egyházmegye esperese és Fülöp István az Egyesület elnöke. Fellépésével tette színesebbé és látványosabbá a műsort Mándi Ákos zongoraművész, a Zenebarátok kórusa, Óbis Kinga népdalénekes és Bakó Blanka versmondó. A műsorvezető Zsoldos Barnabás újságíró volt. Büszkén kijelentjük, hogy az Egyesület 1.086.000.- Ft-ot gyűjtött össze a rászorulók részére. Ezúton is megköszönjük a támogatóknak, a résztvevőknek és a szereplőknek, hogy segítségükkel és jelenlétükkel megtisztelték rendezvényünket